24o ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 'ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ'

Αγαπητοί Συνάδελφοι:

Με το μήνυμα αυτό θα ήθελα να σας ανακοινώσω ότι η σειρά Θερινών Σχολείων Συνεδρίων στα "Δυναμικά Συστήματα και την Πολυπλοκότητα", που τόσες φορές έχουμε φιλοξενήσει στην Πάτρα, συνεχίζεται και εφέτος με την 24η Διοργάνωση στον Βόλο, από συναδέλφους του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, 12-21 Ιουλίου, 2017.

Θέλω και εφέτος να σας απευθύνω μια θερμότατη πρόσκληση να συμμετάσχετε και εσείς, αλλά και να ενημερώσετε τους νεότερους ερευνητές, τους μεταπτυχιακούς και προχωρημένους προπτυχιακούς φοιτητές της ομάδας σας να συμμετάσχουν. Πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του 24ου Σχολείου - Συνεδρίου

Θα χαρώ πολύ να σας δω εκεί. Και εφέτος θα έχουμε Έλληνες ερευνητές από το εξωτερικό, αλλά και ξένους γνωστούς επιστήμονες μεταξύ των ομιλητών, με μια θεματολογία που διαρκώς ανανεώνεται και επεκτείνεται σε ευρύτερο κύκλο εφαρμογών.
Παρακαλώ να το προωθήσετε σε συναδέλφους που ενδιαφερονται.

Βασιλειος Ρόθος

Vassilios M Rothos